Dla właścicieli małych firm z niewielkim doświadczeniem w technologii przejście do sklepu internetowego może być zniechęcające. Jednakże zarządzanie biznesem online jest w rzeczywistości bardzo podobne do prowadzenia firmy fizycznej - wyzwaniem jest po prostu dostosowanie się do innego formatu. Twoją pierwszą myślą może być zatrudnienie programisty internetowego, ale my zalecamy wybranie innej drogi - prostszej, bardziej przyjaznej dla użytkownika i bardziej opłacalnej - za pomocą narzędzia do tworzenia witryn do handlu elektronicznego (eCommerce).

Platformy te stawiają czoła potrzebom i ograniczeniom czasowym małych firm, oferując dostosowane i niedrogie opcje. W ten sposób możesz zainwestować pieniądze, które wydałbyś na programistę, na to aby rozwinąć swoją firmę. Nawet przy niewielkim doświadczeniu możesz uruchomić stronę internetową już w kilka minut. Kreatory stron internetowych zapewniają profesjonalne szablony wraz z narzędziami, które pomogą Ci w marketingu i prezentacji produktu, jak również nazwę domeny, powiązane konto e-mail, usługi śledzenia danych oraz możliwości przetwarzania płatności.

Ponieważ istnieje różnorodna gama kreatorów stron internetowych, ważne jest, aby sprawdzić funkcje i cechy, które są najważniejsze dla Twojej firmy, aby dobrze dopasować kreatora. Niektóre platformy mogą specjalizować się w galeriach szablonów, podczas gdy inne są nastawione na wybór aplikacji i dodatków. Świetny kreator stron internetowych powinien zapewnić: 

  • Doświadczenia przyjazne dla użytkowników z niewielką lub żadną wiedzą techniczną.
  • Profesjonalne szablony
  • Szyfrowany proces sprzedaży w celu zapewnienia bezpiecznych transferów
  • Opcje marketingu poprzez e-mail i media społecznościowe w celu rozszerzenia bazy klientów
  • Różnorodne opcje stron dla różnych rodzajów treści, od opisów produktów, FAQ i postów na blogu

Po skonfigurowaniu witryny dobrze jest również połączyć swoją firmę z mediami społecznościowymi, aby mieć kontakt z klientami na kilku platformach internetowych. Pomyśl o dołączeniu treści multimedialnych, takich jak filmy, które mogą pomóc w przekazywaniu informacji o Twoim sklepie potencjalnym klientom. Jeśli wydaje Ci się to niezrozumiałe, nie martw się - jasność co do konkretnych celów biznesowych pozwoli Ci znaleźć właściwą platformę do handlu elektronicznego (eCommerce). A dla tych, którzy wiedzą więcej o Internecie,możesz rozważyć szukanie takich funkcji jak niestandardowe projektowanie stron internetowych i zarządzanie treścią.

 

Czego szukać w kreatorze stron internetowych

 

Przystępność cenowa: większość twórców stron internetowych oferuje szereg planów, które mogą zaczynać się od mniej niż 10 $ miesięcznie i często obejmują bezpłatny okres próbny, który jest doskonałą okazją do przetestowania witryny przed ostatecznym zdecydowaniem się na dany plan. Powinieneś dostosować swój plan wraz ze wzrostem lub rozszerzaniem się Twojej działalności - dostawcy stron powinni pozwolić na zwiększenie możliwości witryny.

Interfejs przyjazny dla użytkownika: Jest to oszczędność czasu i stresu! Dobry kreator stron internetowych ma szeroki wybór szablonów, które zaspokoją potrzeby każdego użytkownika. Dodanie stron do witryny, takich jak strona główna, kontakt oraz galerie zdjęć i filmów, powinno być proste. Powinieneś/powinnaś mieć również możliwość dodawania funkcji wspólnych dla wielu firm, takich jak system rezerwacji, kody promocyjne, marketing e-mailowy lub blog.

Kompatybilność z wyszukiwarkami: Kompatybilność z wyszukiwarkami oznacza, że Twoja witryna częściej pojawia się w wynikach wyszukiwania przy użyciu słów kluczowych (SEO), a zatem ma większe szanse na przyciągnięcie nowych klientów.