Wix: Numer jeden wśród kreatorów stron

Już ponad 200 milionów ludzi wybrało Wix do stworzenia swojej strony internetowej, co czyni go najpopularniejszym dostępnym obecnie kreatorem stron internetowych. Innowacyjny kreator typu „przeciągnij i upuść”, zaawansowane funkcje projektowania i rozszerzone narzędzia biznesowe ułatwiają każdemu utworzenie witryny internetowej za darmo.

Użytkownicy mogą wybierać spośród ponad 500 pięknie zaprojektowanych oraz intuicyjnych szablonów lub stworzyć całkowicie nowy projekt, aby zbudować stronę internetową od podstaw. Po utworzeniu strony klienci mogą korzystać z pomocnych funkcji stworzonych do prowadzenia profesjonalnej witryny, takich jak SEO i Wix Analytics, jak również mają do dyspozycji szablony dostosowane do mediów społecznościowych i marketingu e-mailowego, aby zwiększać ruch na witrynie.

Porównując wszystkich najlepszych twórców stron internetowych, Wix jest wśrod nich absolutnym faworytem. Aby jak najlepiej wykorzystać tę platformę, dobrze jest zapoznać się z różnorodnością dostępnych funkcji i opcji projektowych.

Wix in detail

Zaprojektowany dla każdego — nie musisz być profesjonalnym twórcą stron internetowych, aby korzystać z intuicyjnego interfejsu „przeciągnij i upuść”. Jedakże dzięki opcji do tworzenia stron internetowych z pomocą Velo możesz również pogłębić swoją wiedzę w kreowaniu stron i kodowaniu.

Bogata galeria szablonów — możesz wybrać swój ulubiony szablon spośród ponad 500 w pełni konfigurowalnych opcji zaprojektowanych przez profesojnalnych twórców stron.

Kompatybilność dodatków — możesz zintegrować aplikacje innych firm ze swoją witryną, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Wszechstronna platforma – Potrzebujesz nazwy dla swojej firmy? Użyj Generatora nazw firm, aby wymyślić chwytliwe tytuły. Następnie sprawdź Kreator logo, aby zaprojektować unikatowy znak graficzny odpowiedni dla Ciebie i Twojej marki. Następnie dzięki Ascend by Wix, w którym otrzymasz szereg narzędzi wbudowanych bezpośrednio w witrynę, możesz zwiększyć ruch na stronie, zawierać pierwsze transakcje i budować lojalność wśród swoich klientów.

Plusy

 • Twórz i hostuj tyle bezpłatnych stron, ile chcesz, bez konieczności aktualizacji pakietu.
 • Korzystaj z Edytora Wix i wybieraj spośród ponad 500 spersonalizowanych szablonów zaprojektowanych przez profesjonalnych twórców. Możesz również odpowiedzieć na kilka pytań i pozwolić sztucznej inteligencji Wix (ADI) przejąć inicjatywę i stworzyć dla Ciebie profesjonalną stronę internetową w zaledwie kilka minut.
 • Gdy już opublikujesz swoją witrynę masz do dyspozycji Wix Analytics, aby pomóc Ci zrozumieć, które z Twoich treści mają największą popularność i jak zachowują się odwiedzający Twoją stronę. Następnie możesz użyć tych informacji, aby poprawić i zwiększyć ruch potencjalnych klientów na swojej stronie.
 • Wszystko co oferuje Wix jest zgodne z popularnymi usługami internetowymi i aplikacjami, dzięki czemu możesz:
  -wysyłać dobrze zaprojektowane e-maile marketingowe
  -dodać swojego bloga
  -uruchomić sklep internetowy
  -organizować konkursy
  -dokonywać rezerwacji i płatności
  -zbierać referencje
  -oferować wsparcie na żywo
 • Kiedy tworzysz stronę internetową za pomocą Wix, automatycznie otrzymujesz wersję zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych, która wygląda dobrze na każdym ekranie – zarówno komputera, tabletu jak i telefonu. A dla tych, którzy potrzebują zarządzać swoją witryną w podróży, pobierz aplikację Wix Owner, dzięki której możesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na Twojej witrynie.
 • Twoja strona będzie również zawierać hosting i zabezpieczenia klasy korporacyjnej.
 • Wix jest również doskonałym wyborem dla tych, którzy mają wiedzę na temat kodowania podczas tworzenia stron a to wszystko dzięki rozwiązaniu do tworzenia stron internetowych z Velo. Dzięki dostępowi do interfejsów API będziesz mógł jeszcze lepiej dostosować witrynę do swoich potrzeb, które dają możliwość dodawania własnego kodu JavaScript i natychmiastowego tworzenia witryn dynamicznych.
 • Ciągłe aktualizacje – Wix co miesiąc dodaje nowe narzędzia i funkcje, aby Twoja witryna była aktualna i działała płynnie.

Minusy

 • Po wybraniu szablonu i rozpoczęciu tworzenia witryny nie możesz przełączać szablonów.
 • Istniejąca treść nie zostanie automatycznie przeniesiona do nowej struktury szablonu, więc upewnij się, że wybierasz mądrze.
 • Wix nie obsługuje eksportowania treści, co oznacza, że ​​musisz ręcznie przenieść zawartość starej witryny.
 • Darmowe strony wyświetlają widoczne logo Wix.
 • Otrzymujesz darmową nazwę domeny, która jest rozszerzeniem Wix.

UX - przyjemność użytkowania

Wix z pewnością może pochwalić się najbardziej intuicyjnym interfejsem użytkownika w branży. Musisz tylko wybrać szablon i dostosować go do swoich potrzeb. Jeśli zaczniesz rano, jest duża szansa, że wieczorem będziesz posiadać w pełni funkcjonalną stronę. Dodatkowo, nie musisz podawać danych Twojej karty kredytowej — wystarczy adres e-mail. Aby rozpocząć, musisz wybrać odpowiedni szablon i dodać treści, takie jak: tekst, obrazy i filmy. Edytor „przeciągnij i upuść” umożliwia dodawanie funkcji bez wcześniejszej wiedzy na temat kodowania lub projektowania graficznego. Oprócz tego Wix wspiera Cię przez cały proces tworzenia, oferując narzędzia do tworzenia fantastycznych stron internetowych, nawet dla tych, którzy nie mają predyspozycji technologicznych lub artystycznych.

Wix oferuje kompleksowe wsparcie użytkowników. Centrum pomocy zawiera ogromną bibliotekę artykułów, instrukcje krok po kroku i obszerne samouczki wideo. Przyciski pomocy w Edytorze umożliwiają uzyskanie wsparcia podczas pracy — bez konieczności otwierania nowego okna przeglądarki. Możesz również porozmawiać z przeszkolonym asystentem pomocy technicznej z Obsługi Klienta Wix, który pomoże Ci rozwiązać wszelkie napotkane problemy.

Wszystkie darmowe konta automatycznie otrzymują adres URL Wix w formacie: nazwaużytkownika.wixsite.com. Zalecamy jednak przejście do płatnego pakietu, aby podłączyć własną domenę. Za przystępną cenę możesz przenieść wcześniej zakupioną nazwę domeny lub kupić domenę bezpośrednio od Wix.

Jeśli chodzi o ogólne wrażenia użytkownika, Wix jest obecnie wyróżniającą się opcją w świecie tworzenia witryn internetowych.

 

 

Opcje Planów Premium

Wspomnieliśmy już, że Wix oferuje bezpłatny i nieograniczony hosting. Jeśli jednak chcesz zwiększyć przepustowość strony lub uzyskać dostęp do specjalnych funkcji, możesz wybierać spośród wielu przystępnych cenowo Planów Premium. Największą różnicą między witryną darmową a witryną Premium jest widoczna reklama „Powered by Wix” na bezpłatnych witrynach oraz fakt, że w darmowej opcji nie można połączyć witryny z własną domeną. Kiedy korzystasz z bezpłatnej wersji, domena Twojej strony będzie rozszerzeniem Wix, więc odwiedzający bezpośrednio zobaczą, że używasz Wix do hostowania swojej witryny.

Jeśli zdecydujesz się na przejście do płatnego Planu Premium, możesz wybierać spośród siedmiu różnych opcji. Każdy plan obejmuje hosting i możliwość bezpośredniego połączenia Twojej domeny ze stroną internetową. Najbardziej podstawowy Plan Premium, Connect Domain (4,50 USD miesięcznie), zapewnia własną nazwę domeny, 1 GB przepustowości i 500 MB miejsca na dane – jednak reklamy nie znikną. Za dodatkowe 4 USD miesięcznie Wix oferuje Plan Combo (8,50 USD miesięcznie), z przepustowością 2 GB, pamięcią 3 GB i brakiem reklam Wix.

Następny jest Plan Unlimited (12,50 USD miesięcznie), który oferuje korzyści z planu Combo i oprócz tego nieograniczoną przepustowość oraz kilka innych przydatnych narzędzi specjalnie zaprojektowanych dla freelancerów i przedsiębiorców. Na koniec Plan VIP (24,50 USD miesięcznie), który obejmuje wszystko, co oferują poprzednie opcje i dodatkowo dostęp do większej liczby narzędzi, lepsze wsparcie i nieograniczoną przepustowość. Istnieją również trzy opcje Premium, specjalne dla witryn eCommerce (od 17 USD/miesiąc do 35 USD/miesiąc).

Plany Unlimited, eCommerce i VIP obejmują kupony reklamowe o wartości 75 USD, aplikację do tworzenia formularzy i aplikację Site Booster. Plan VIP umożliwia prowadzenie do 10 kampanii e-mailowych miesięcznie do marketingu ukierunkowanego oraz posiada również profesjonalne recenzje. Patrząc całościowo to plan Unlimited wydaje się najlepszą opcją biorąc pod uwagę funkcje, narzędzia i ceny. Nie dziwi nikogo więc fakt, że jest to jak dotąd najpopularniejszy wybór wśród użytkowników.

Oceń swoje potrzeby — jeśli Twoim celem jest stworzenie bloga z podstawową treścią multimedialną, plan Connect Domain może być dla Ciebie właściwym wyborem. W przypadku sklepu internetowego potrzebujesz bardziej zaawansowanego planu, takiego jak eCommerce lub VIP. Gdy już wybierzesz co dla Ciebie najlpsze, Wix sprawi, że konfiguracja Twojej witryny będzie dziecinnie prosta.

Dostępne narzędzia do projektowania strony

Wix jest znany na całym świecie jako niezawodny i darmowy kreator stron internetowych. Ta popularność wynika częściowo z faktu, że Wix oferuje jedną z najbardziej bogatych w funkcje oraz dostępnych dla każdego opcji tworzenia witryn. Dzięki setkom dostępnych szablonów stworzonych przez projektantów właściciele firm, blogerzy i wszyscy, którzy chcą stworzyć zaistnieć w internecie, będą mieli wiele możliwości wyróżnienia swoich treści bez tracenia czasu na bardziej techniczne aspekty projektowania witryn.

Możesz używać niestandardowych opcji, aby stworzyć interaktywną witrynę dodając specjalnie przyciski na stwonie, po których odwiedzający wykonują określone czynności, takie jak najeżdżanie, przewijanie lub klikanie. Połącz to z elementami strony i dodaj efekty animacji, zmień obrazy SVG, pokaż lub ukryj tekst oraz zwiń lub rozwiń całe sekcje witryny.

Wbudowane kolekcje obrazów Wix umożliwiają pracę z fantastyczną galerią profesjonalnych obrazów stockowych, a Galeria Wix Pro umożliwia ulepszanie i edycję grafriki. Możesz również wyświetlać zdjęcia i inne treści w pokazach slajdów, które zwiększają zainteresowanie użytkowników i wydłużają czas spędzony w witrynie. Wix umożliwia również udostępnianie wszystkich obrazów w mediach społecznościowych.

App Market udostępnia setki dodatków od innych firm, które mogą pomóc w tworzeniu bardziej usprawnionej i dostosowanej do Twoich potrzeb witryny internetowej. Obejmują one (między innymi) strumienie mediów społecznościowych, formularze zapisu do newslettera, narzędzia eCommerce i SEO, ankiety oraz narzędzia do obsługi obrazów i wideo. Wiele z nich jest bezpłatnych, choć przy innych wymagana jest niewielka opłata. App Market zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

W 2016 roku Wix wprowadził swoją najbardziej odważną innowację - sztuczną inteligencję projektową (ADI). ADI to zupełnie nowa technologia, która rewolucjonizuje świat tworzenia stron internetowych, tworząc spersonalizowane strony internetowe za pomocą algorytmu opartego na konkretnych potrzebach użytkowników. ADI bada miliony witryn w sieci, a następnie łączy informacje w pierwszorzędny produkt końcowy (który można dalej edytować za pomocą standardowego Edytora Wix). Będziesz zaskoczony jakością i dokładnością wstępnie wybranych elementów, które ADI przygotowuje dla Ciebie na podstawie Twoich odpowiedzi na kilka pytań.

Możesz zastosować filmik wido w tle swojej strony bez żadnych kosztów. Prześlij swój własny film za pośrednictwem Wix Video i dodaj własną muzykę. Pamiętaj tylko, że tła wideo nie będą wyświetlane w mobilnej wersji witryny.

Przewijanie paralaksy to efekt projektowania stron internetowych, który zapewnia widzom niesamowite wrażenia. Efekt oddziela tło i pierwszy plan witryny, a gdy czytelnicy przechodzą niżej widzą jak, dwie sekcje poruszają się z różnymi prędkościami, tworząc wrażenie głębi. Przewijanie paralaksy to wyjątkowy sposób na integrację obrazów z tekstem, co może wydłużyć czas spędzany przez użytkowników na Twojej witrynie.

Wix stale dodaje nowe funkcje i projekty. Jest to bardzo ważny zabieg, ponieważ dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja witryna będzie nadążać za wszystkimi najnowszymi trendami i technologią.

Szablony

Bogata kolekcja ponad 500 szablonów zaprojektowanych przez Wix obejmuje szeroki zakres branż, od biznesu (usługi konsultingowe, finanse, prawo, marketing, nieruchomości itp.) i handlu elektronicznego po gastronomię i hotelarstwo i wiele wiele innych. Ogromna ilość szablonów pozwala na personalizację i brak powtarzalności – niektóre z szablonów są idealne na blog astrologiczny, podczas gdy inne mogą być bardziej odpowiednie dla internetowego sklepu ze sprzętem rowerowym.

Aby pomóc Ci wybrać to co dla Ciebie najlepsza, przewiń dowolny szablon, kliknij "Informacje" i sprawdź, do jakich zastosowań dany szablon nadaje się najbardziej. Możesz zobaczyć jak wygląda przykładowa strona zbudowana na danym szablonie, zanim dokonasz ostatecznego wyboru.

Po wybraniu motywu możesz zacząć dodawać zawartość do swojej strony. Szablony Wix są wstępnie wypełnione przykładową treścią, co oznacza, że wystarczy tylko zastąpić przykładową treść własną, bez frustrującego uczucia patrzenia na pusty ekran. Projekty szablonów Wix są zawsze na czasie z najnowszymi trendami projektowymi. W Edytorze znajdują się również przydatne narzędzia, które dostarczają informacji zwrotnych na temat wyglądu Twojej witryny. Przed opublikowaniem strony internetowej możesz udostępnić ją wybranej liczbie osób, aby poprosić o ich opinię. To świetny sposób na poznanie zdania innych osoób przed ostatecznym zatwierdzeniem strony. Niesety jedną z największych wad pracy z szablonami jest to, że po rozpoczęciu tworzenia nie można przenieść zawartości do innego szablonu. Jeśli chcesz przełączyć szablon, musisz niestety ponownie go uzupełnić. Dlatego poświęć trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego szablonu dla swojej witryny!

Podsumowanie

Wix jest zdecydowanie najbardziej wszechstronnym narzędziem do tworzenia witryn internetowych dostępnym obecnie na rynku. Jego intuicyjny interfejs umożliwia każdemu (niezależnie od umiejętności) stworzenie i zaprojektowanie strony internetowej. Wix umożliwia łatwe uruchomienie witryny bez konieczności zatrudniania dodatkowej osoby do projektanta stron internetowych lub programisty, jak również posiada wiele form wsparcia, aby przeprowadzić Cię przez cały proces tworzenia witryny.

Konkluzja: Dzięki Wix stworzenie profesjonalnej strony internetowej i zaistnienie w sieci nigdy nie było prostsze. Na co więc czekasz?