Oceń
 • Pięć ofert cenowych
 • Wersja mobilna
 • AI i automatyczne SEO
8.8 Bardzo dobrze
Łatwość użycia
80% Complete
Elastyczność projektowania 8/10

Jimdo

Założony w 2007 roku Jimdo jest popularnym twórcą stron internetowych i rejestratorem domen. To świetny wybór, jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy, zaprojektować własną stronę internetową lub blog albo po prostu zarządzać kontami e-mail. W ostatnich latach Jimdo wprowadził zamieszał w branży budowania stron internetowych - obecnie na całym świecie jest 20 milionów stron obsługiwanych przez Jimdo. Wszechstronny konstruktor pracuje w dziewięciu różnych językach i oferuje prostą obsługę z intuicyjnymi funkcjami.

Jimdo in detail

 • Dostępny cenowo, przyjazny dla użytkownika 
 • Świetne oferty Premium dla handlu elektronicznego (eCommerce)
 • Niezawodny zespół wsparcia za pośrednictwem różnych kanałów

Plusy

 • Plany biznesowe oferują nieograniczoną pojemność pamięci
 • Atut posiadania witryn bez reklam 
 • Niezawodna obsługa klienta

Minusy

 • Raczej ograniczona galeria szablonów
 • Edytor jest nieco bardziej skomplikowany niż powinien

UX - przyjemność użytkowania

Jimdo oferuje proste narzędzie do budowania strony z możliwością szybkiego jej uruchomienia. Najpierw musisz wybrać szablon, a następnie zostaniesz przekierowany do edytora. Zmień rozmiar i położenie obrazów lub dodaj elementy, klikając ikonę plusa.

Firma sprzedaje się jako przyjazny dla użytkownika, konfigurowalny budowniczy stron internetowych. Ale okazało się, że istnieją pewne problemy z modyfikacją. Dostęp do funkcji handlu elektronicznego (eCommerce) można uzyskać tylko za pomocą biznesplanu Jimdo (lub wyższego). Dzięki temu planowi otrzymasz szablony do handlu elektronicznego (e-Commerce) oraz inne funkcje niezbędne do posiadania sklepu internetowego.

Opcje Planów Premium

Podamy Ci opis pięciu planów cenowych Jimdo. Podajemy ceny w dolarach amerykańskich, ale pamiętaj, że ceny Jimdo różnią się w zależności od kraju. Plan wstępny kosztuje 9$ USD w USA, 9£ GBP w Wielkiej Brytanii (lub 12 USD) i 9€ EUR w krajach strefy euro (10,30 USD). Nie jest to typowe dla konkurencji w sektorze tworzenia stron internetowych - większość z nich dokonuje przeliczeń walut w celu pobierania porównywalnych cen na różnych rynkach.

Wszystkie plany Jimdo obejmują dostęp do ich galerii szablonów z odpowiadającymi im projektami mobilnymi, pamięcią masową i przepustowością (poniżej przedstawimy oferty każdego z planów), funkcję bloga i galerie zdjęć.

 

Jimdo Play - Play to bezpłatny plan Jimdo, który ma pojemność 5 do stron, pamięć 500 MB, przepustowość 2 GB, subdomenę Jimdo, szyfrowanie https i reklamę Jimdo na dole każdej strony. W przypadku małego bloga jest to świetna opcja pod względem pamięci masowej i przepustowości. Ale dla strony o większym natężeniu ruchu i większych potrzebach lub profesjonalnej strony prawdopodobnie nie wystarczy. Ten plan nie zapewnia również dostępu do zespołu pomocy technicznej.

Jimdo Start - za 9 USD miesięcznie plan ten zawiera bezpłatną nazwę domeny na 1 rok, 5 GB pamięci, 10 GB przepustowości i do 10 stron na swojej witrynie. Otrzymasz dostęp do standardowej pomocy technicznej oraz nie pojawią się na Twojej witrynie żadne reklamy Jimdo. Ten plan jest najlepszy dla właścicieli małych firm lub większych blogów, którzy mają ograniczenia budżetowe lub nie muszą sprzedawać swoich produktów bezpośrednio na swojej stronie internetowej.

Jimdo Grow - plan Grow kosztuje 15 USD miesięcznie i zawiera wszystko w planie Start, 15 GB pamięci, 20 GB przepustowości i 50 stron na swojej stronie.

Jimdo eCommerce - za 19 USD miesięcznie otrzymasz wszystko w planie Grow oraz możliwość sprzedaży produktów online. Nie ma limitu liczby produktów, które możesz wystawić.

Jimdo Unlimited - w cenie 39 USD miesięcznie ten plan premium, który oferuje nieograniczoną ilość wszystkiego - pamięć masową, przepustowość i strony oraz, dodatkowo, sklep internetowy. Obejmuje on również zindywidualizowaną i profesjonalną analizę projektu z projektantem Jimdo, który pomoże Ci upewnić się, że projekt witryny jest zoptymalizowany pod kątem rynku docelowego.

Ponieważ Jimdo oferuje bezpłatny plan, nie masz nic do stracenia, rejestrując się i tworząc witrynę. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, rozważ przejście do planu premium.

Dostępne narzędzia do projektowania strony

Jimdo posiada dwie platformy do tworzenia stron internetowych - Creator i Dolphin. Creator jest ich podstawową platformą edycyjną, podobną do innych w branży, z interfejsem „przeciągnij i upuść”. Będziesz mógł dodawać treści, modyfikować elementy i je pozycjonować. Dolphin zbuduje twoją stronę za pomocą ADI (sztucznej inteligencji projektowej). Odpowiedz na kilka pytań, a Jimdo stworzy stronę internetową zgodnie z Twoimi preferencjami. Ta opcja jest bardziej zautomatyzowana i pozwala na nieco mniejszą edycję i dostosowanie niż Creator, który daje użytkownikom większą kontrolę nad układem i projektem. W tej recenzji skupimy się na platformie Creator.

Edytor przeciągania i upuszczania Jimdo jest funkcjonalny, ale z pewnością natknęliśmy się na lepsze, bardziej elastyczne edytory u konkurencji. Jest też edytor zdjęć, dzięki któremu możesz tworzyć tła za pomocą wideo lub zdjęć. A dla użytkowników, którzy chcą w pełni dostosować swoje strony internetowe, łatwo edytować CSS i dodawać HTML za pomocą widżetów witryn.

Płatne plany Jimdo obejmują bezpłatną nazwę domeny na pierwszy rok użytkowania, po czym kosztują 20 USD za rok. Możesz również dodać adres e-mail za 12€ EUR na rok za jedno konto lub 60 € EUR za rok za dziesięć kont. Wszystkie witryny Jimdo oferują bezpieczne szyfrowanie SSL.

Jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z planów handlu elektronicznego (e-Commerce) Jimdo, zauważysz, że posiadają szeroki zakres opcji płatności w sklepie internetowym, a także przydatny system zarządzania zamówieniami.

Szablony

Niestety, tutaj Jimdo trochę podupad. Korzystając z platformy Creator, zostaniesz poproszony o wybranie rodzaju witryny (zależnie od branży - od fotografii po restauracje i sklepy odzieżowe), a na podstawie Twojego wyboru otrzymasz wybór 15 szablonów. Galeria szablonów ma w sumie około 40 szablonów. Później możesz uzyskać dostęp do całego zestawu, ale pamiętaj, że inni twórcy witryn mają znacznie bardziej zróżnicowane i rozbudowane galerie szablonów niż Jimdo.

Jednak jeśli jesteś osobą, której wybór sprawia dużo problemów, może to co oferuje Jimdo wystarczy. Nie stracisz godzin na przełączanie się między szablonami, jednocześnie nie mogąc podjąć decyzji. Twoja witryna będzie gotowa od razu.

Jeśli chcesz zmienić szablon po opublikowaniu witryny, możesz to łatwo zrobić. Istnieje możliwość zbudowania własnego szablonu dla programistów.

 

Ogólny zarys

Jimdo oferuje rozsądne i niedrogie narzędzie do tworzenia stron internetowych z doskonałym darmowym planem i prostym edytorem. Jest to atrakcyjna opcja, bez zbędnych dodatków, dla użytkowników zainteresowanych tworzeniem osobistej witryny, bloga lub strony dla małej firmy. Choć w ich galerii szablonów brakuje projektów i różnorodności oferowanej przez innych konstruktorów, nie będziesz mieć problemu z utworzeniem atrakcyjnej witryny za pośrednictwem Jimdo w ciągu zaledwie kilku minut.